پنیر پیتزا ایران شما را به خرید بهترین محصولات پنیر پیتزا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید پنیر موزارلا کم چرب ورقه ای

پنیر موزارلا کم چرب از شیرهای حاوی کازئین تا نسبت های چربی 3.0، 5.0، 7.0 و 8.0 ساخته می شود. قبل از افزودن رنت، شیر در دمای 79 درجه سانتیگراد به مدت 28 ثانیه پاستوریزه شده و سپس با اسید لاکتیک اسیدی می شود.برای خرید مطمئن پنیر موزارلا کم چرب ورقه ای و آگاهی از فواید آن نسبت به سایر انواع آن به خواندن متن زیر ادامه دهید.

خرید پنیر موزارلا کم چرب ورقه ای

چرا باید از پنیر موزارلا کم چرب استفاده کنیم؟

چرا باید از پنیر موزارلا کم چرب استفاده کنیم؟ کاهش چربی رژیم غذایی توسط آمریکایی ها منجر به معرفی محصولات لبنی کم چرب شده است. مصرف پنیر موزارلا در ایالات متحده به 3.5 کیلوگرم در هر سال رسیده است، و این رقم برای کاهش چربی در چرخه ی زندگی افراد رقمی قابل توجه شده است.

امروزه موزارلا کم چرب تولید شده است که حاوی کمتر از 10٪ چربی است. اثرات درجه حرارت پخت و پز، سطح رطوبت و مدت زمان ممکن ذخیره سازی آن مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود کدام ترکیب بهترین محصول را تولید می کند.

مطالعات ذوب پذیری مورد توجه ویژه قرار گرفته است زیرا سه چهارم پنیر موزارلا تولید شده در پیتزا مورد استفاده قرار می گیرد. همگن سازی پنیر نیز به عنوان یک وسیله ممکن برای تقویت خواص بافت مورد بررسی قرار گرفت خصوصا که در هنگام استفاده از شیرهای نوترکیب برای تولید پنیر، همگن سازی مورد نیاز است.

در این مطالعه، تجزیه و تحلیل مشخصات بافت، اندازه گیری برشی نوسان پویا دامنه کوچک، و اندازه گیری ذوب پذیری برای مقایسه خواص رئولوژیکی پنیرهای موزارلا کم چربی و پر چربی مورد استفاده قرار گرفت.

بنابراین با افزایش تولید و عرضه ی پنیر موزارلای کم چرب درصدد برآمدند تا جلوی افزایش چربی و چاقی مصرف کنندگان این محصول را بگیرند. اگر شما نیز از علاقه مندان به این ماده غذایی هستید بهتر است هر چه سریع تر آن را با تولیدات رژیمی و کم چرب و کم نمک آن تعویض کنید و با لذت بیشتری از آن مصرف کنید.

فروشگاه مرکزی انواع پنیر موزارلا ورقه ای

فروشگاه مرکزی انواع پنیر موزارلا ورقه ای پنیر موزارلا ورقه ای و پنیر موزارلا رژیمی تنها دو نوع از انواع معروف پنیر های موزارلا هستند ولی انواع آن به اینجا ختم نمی شود. در ادامه با انواع بیشتری از پنیر موزارلا آشنا شوید:

بوراتا

بوراتای نرم معمولاً با شیر گاو تهیه می شود. قسمت بیرونی دیواره نازک موزارلا است که در حالی که هنوز گرم است به درون کیسه ای تشکیل می شود و بعد از آن قسمت داخل آن پر از استراسیاتیلا و کرم می شود. به طور معمول این پنیر با نان سرو می شود.

موزرلا با رطوبت کم

موزارلا با رطوبت کم یک پنیر موزارلا با آب کمتری نسبت به همتایان خود است. از نظر استحکام با چدار بهاری یا مونتری جک نسبت به سایر موزارلا قابل مقایسه تر است، موزارلا با رطوبت کم در هنگام ذوب کشش زیادی همراه خود دارد و آن را برای پیتزا ایده آل می کند.

موزارلا دی بوفالا

همانطور که از نام آن پیداست ، موزارلا است که کاملاً از شیر گاومیش ساخته شده است. این نوع پنیر غنی، خامه ای و ایده آل برای میان وعده است، در واقع با قوانین بی شماری محافظت می شود که امکان تهیه آن فقط با یک دستور العمل سنتی در مناطق خاص ایتالیا است.

فیور دی لاته موتزارلا
با تمام شیرهای گاو بر خلاف بوفالو یا مخلوط ساخته شده است، و آن را کمی ارزان تر و کمی غنی تر از انواع دیگر موزارلا می کند.

رضایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

پنیر پیتزا ایران شما را به خرید بهترین محصولات پنیر پیتزا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید