پنیر پیتزا ایران شما را به خرید بهترین محصولات پنیر پیتزا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آشنایی با پنیر پیتزای موزارلا

پنیر پیتزای موزارلا کلمه ای آشنا در بازار پنیر پیزا و پیامهای تبلیغاتی است. موزارلا یک نام کلی برای پنیر پیتزاهای نسبتا نرم کشور ایتالیاست و در کشور خودمان جهت فروش آن از نام پنیر تازه محلی هم استفاده میکنند.
اما این پنیر از چه موادی تشکیل میشود و چه فرآیندهایی در تولید آن صورت میگیرد و مهمتر اینکه یک پنیر پیتزای موزارلای خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
اگر کمی به گذشته برگردیم متوجه میشویم که در ابتدا پنیر پیتزای موزارلا از شیر تازه گاومیش آبی ساخته میشد. اما با گذشت زمان تولید کننده های ایتالیایی توانستند این نوع پنیر پیتزا را با شیر تازه گاو بسازند که دارای کیفیتی بسیار بالا بود. جالب است بدانید برای تولید یک کیلو گرم پنیر پیتزای موزارلا، حدود ۹ و یا حتی ۱۰ کیلوگرم شیر گاو مصرف میشود. برای تولید پنیر پیتزای موزارلا فرآیندهای خاصی روی شیر صورت میگیرد که قبل از انجام هر فرآیندی اولین قدم اطمینان از سالم بودن شیر، تنظیم میزان چربی و همچنین پاستوریزه و استریلیزه بودن آن است. موضوع تنظیم چربی در تولید این محصول بسیار اهمیت دارد که بجز چند تولید کننده معتبر داخلی، سایر تولید کنندگان به خوبی رعایت نمیکنند. این موضوع را میتوان به راحتی از کیفیت پنیر پیتزای تولیدیشان متوجه شد. بعد از تکمیل با دقت قدم اول، باید شیر را در دمای ۴۳ درجه حرارت داد و برای اینکه لخته مستحکمی تولید شود به شیر مقداری کلسیم کلراید می افزاییم. بجز کلسیم کلراید، استارتر کالچر هم بخاطر بالا بردن کیفیت و همچنین بالا بردن طعم و رایحه به شیر افزوده میشود و یک پای ثابت تمام پنیرها، مایه پنیر است که آن هم به شیر افزوده میگردد. در قدم بعدی لخته ها جدا کرده، آب گیری و خرد میشوند و بعد از آن میزان PH آنها محاسبه میشود و در صورت مناسب بودن با غلطک ورز داده میشوند و آن را قالب بندی کرده و به فریزر منتقل میکنند. مراحل ورز دادن و همچنین کنترل دما باید توسط افراد حرفه ای صورت بگیرد چون اهمیتی بالا در کیفیت نهایی محصول دارد.

رضایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

پنیر پیتزا ایران شما را به خرید بهترین محصولات پنیر پیتزا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید